Назва: Збірник вправ з перекладу гуманітарних текстів з англійської мови на українську

Автор: Т. Н.Мальчевская

Рік видання: 1970

Мова: українська

Опис:

Цей збірник вправ являє собою практичний посібник для перекладу наукової літератури з англійської мови на українську. Він призначається для аспірантів і наукових співробітників гуманітарних спеціальностей, які готуються до складання кандидатського іспиту. Він також може бути використаний в студентських групах гуманітарних факультетів, так само як і всіма охочими оволодіти перекладом наукової літератури з мовознавства, літературознавства, історії, археології, етнографії, філософії і т. п.

За загальним планом і по розташуванню матеріалу даний збірник аналогічний збірника вправ для фахівців точних наук Т. Н. Михельсон та Н. Ст. Успенської (Л., 1967), цілком виправдав себе на практиці. Однак при його складанні враховувалися особливості граматичної структури і лексики гуманітарних наукових текстів, що призвело до необхідності розширити деякі розділи (наприклад, «Пасивний стан», «Інфінітив та інфінітивні звороти», «Причастя і причетні обороти»), а також додати новий розділ«Основні труднощі синтаксису»).

У кожному розділі після коротких граматичних відомостей з даного питання дається кілька вправ, представляють труднощі для перекладу. Для полегшення засвоєння матеріалу одне й те ж граматичне явище, як правило, спочатку демонструється на більш простому лексичному матеріалі, потім на оригінальному тексті.

Завантажити (0.38 МБ)

Формат файлу: doc