Слів nobody, nothing, never і т. д. достатньо, щоб передати від'ємне значення, і частинка not не обов'язкова (незважаючи на те, що українською мовою заперечення часто може бути подвійним).

They never visit us. (а НЕ They don't never visit us.)
Вони ніколи не відвідують нас.

I opened the door, but I could see nobody. (а НЕ ... I couldn't see nobody.)
Я відкрив двері, але нікого не побачив.

Зверніть увагу на різницю в перекладі в двох вищенаведених Реченнях. В англійських Реченнях використовувалося лише одне заперечення, в той час, як у росіян – два заперечення.

Деякі прислівники також несуть в собі негативне значення, наприклад, слова barely, scarcely, hardly означають "чи", "майже не".

I hardly know him. (а НЕ I don't hardly know him.)
Я його майже не знаю.

Nobody і not anybody

Nobody, nothing, never, і т. д. є більш виразними формами, ніж not anybody, not anything, not ever, і т. д. Зверніть увагу, що anybody, anything, ever, і т. д. не є негативними словами – щоб стати такими, вони повинні використовуватися разом з негативною часткою not.

I opened the door, but I couldn't see anybody. (а НЕ ... but I could see anybody.)
Я відкрив двері, але нікого не побачив.

I haven't bought anything. (а НЕ I have bought anything.)
Я нічого не купив.

Подвійне заперечення іноді все ж використовується

Незважаючи на викладене вище, у неформальній англійській мові нерідко зустрічаються речення з подвійним запереченням для посилення заперечення. Проте такі форми вважаються граматично неправильними, і їх використання не рекомендується.

Нижче наведені деякі речення з подвійним запереченням, а поруч з ними наведено граматично правильні форми з тим же значенням.

I don't want to go nowhere. = I don't want to go anywhere.
Я не хочу нікуди йти.

i'm not going to do no homework today. = I'm not going to do any homework today.
Сьогодні я не збираюся робити домашнього завдання.

I barely had no sleep last night. = I barely had any sleep last night.
Минулої ночі я майже не спав.

Зверніть увагу, що у всіх вищенаведених Реченнях одне з слів з негативним значенням замінювалося на інше, але вже з позитивним значенням. Особливо часто в таких випадках використовується займенник any і його похідні (anybody, anything, anywhere, і т. д.).

У вкрай рідкісних випадках можна зустріти форми з потрійним запереченням, для особливо сильного ефекту заперечення. В таких випадках часто використовується нестандартна форма ain't, яка є скороченням форм am not, are not, is not, have not або has not. Форми з потрійним запереченням також можна привести до граматично правильним формам, замінивши всі зайві негативні слова на позитивні слова за змістом, а слово ain't замінивши відповідною формою (з наведених вище).

I ain't never going to do no homework. = I am not ever going to do any homework.
Я ніколи не буду робити ніякої домашньої роботи.

I ain't going to take nothing from nobody. = I am not going to take anything from anybody.
Я ніколи нічого ні від кого не візьму.

You ain't never going to go nowhere with me if you act like that. = You aren't ever going to go anywhere with me if you act like that.
Ти ніколи нікуди зі мною не підеш, якщо будеш так себе вести.