В даний час англійська є одним з найбільш усно і письмово використовуваних мов у світі. Англійська є рідною мовою для 380 мільйонів чоловік.

За рахунок глобального впливу англійської через кінематограф, музику, теле - і радіопередачі, науку і інтернет, за останні десятиліття, англійська стала самою досліджуваною мовою світу.

Оскільки знання англійської потрібні в багатьох сферах діяльності, багато міністерств освіти по всьому світу зобов'язують навчання англійської хоча б до базового рівня.

Є деякі інші факти, що стосуються англійської мови, які можуть здатися цікавими. Нижче у вільному порядку наводяться деякі відомості про англійську.

- Англійська є найпоширенішою мовою в світі, і на ній говорять і пишуть більше, ніж на будь-якою іншою мовою.
- Число носіїв англійської перевершує лише число носіїв китайської, але за поширеністю жодна мова не перевершує англійську.
- Понад 700 мільйонів чоловік вивчали і знають англійську.
- З усіх мов світу (понад 2.700) англійська, можливо, має багатий словниковий склад; до словника Oxford English Dictionary міститься 500.000 слів, і існує ще приблизно півмільйона наукових і технічних термінів, не занесених в словники.
- Три чверті кореспонденції в світі ведеться англійською мовою.
- Більше половини технічних і наукових періодичних видань публікуються англійською мовою.
- У 80% всіх комп'ютерних даних у світі використовується англійська мова.
- Англійська є мовою навігації, авіації, і християнства, вона є екуменічною мовою Всесвітньої Ради Церков.
- П'ять найбільших телерадіомовних компаній в світі (CBS, NBC, ABC, BBC та CBC) ведуть мовлення англійською мовою, і число їх глядачів і слухачів становить мільйони людей по всьому світу.