Curriculum Vitae (часто як CV) – це короткі автобіографічні дані, короткий опис життя та професійних навичок. За своїми функціями CV резюме дуже схожі: і те, і інше використовується для надання інформації про здобувача роботи потенційному роботодавцю, але ці два документа сильно відрізняються розміром. Резюме, як правило, не перевищує декількох сторінок, в той час як CV може займати десяток і більше сторінок, і містить набагато більш докладну інформацію про здобувача. Більш докладно ці два документи будуть розглянуті нижче.

Структура та зміст

Персональні дані. Ім'я, адресу, номер телефону, адресу електронної пошти, національність, дата народження.

Кваліфікаційні дані (якщо доречно).

Досвід роботи (від поточної роботи до попередніх). Період роботи, назва компанії і адреса, посада, короткий опис обов'язків і досягнень.

Освіта і курси (від недавніх до давніших). Період навчання, найменування навчального закладу, кваліфікація, спеціальність.

Додаткова інформація. Інші навички (наприклад, знання іноземних мов), додаткові відомості, які можуть допомогти здобувача в отриманні роботи.

Поради

Пишіть досвід роботи до вказівки освіти і курсів. Роботодавці часто лише побіжно переглядають резюме і CV, тому краще спершу писати більш важливу інформацію. З цієї причини кваліфікаційні дані можна помістити навіть в самому початку резюме або CV.

Сімейний стан і місце народження вказувати необов'язково в заявах у Великобританії та Сполучених Штатах. Також немає необхідності вказувати в заявах початкову і середню освіту, якщо у кандидата вже є достатній досвід роботи.

Відмінності CV резюме

Часто терміни CV резюме є синонімами, хоча у Великобританії прийнято використовувати термін CV, а не резюме. У Сполучених Штатах резюме (1-2 сторінки) не є таким же довгим і детальним документом, як CV, який зазвичай потрібно при вступі в наукові та медичні установи. До того ж, до резюме часто прикладається супровідний лист.