Прислів'я - це народний афоризм, короткий народне вислів, який завжди несе в собі повчальний зміст. Приклад прислів'я "мал золотник, да дорог".

Приказка - це широко поширене вираз, який не становить, на відміну від прислів'я, закінченого висловлювання. Приклад приказки: "комар носа не підточить".

Кількість англійських прислів'їв і приказок у довіднику: 243.

Виберіть букву: A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Y 

введіть в поле для пошуку, що вас цікавить прислів'я або приказку:


Багато англійські прислів'я та приказки, як і в інших мовах, походять з різних мов. Походження більшості прислів'їв і приказок точно невідомо.

Англійська мова володіє великою кількістю приказок і прислів'їв, багато з яких до цих пір є вживаними. В даному довіднику зібрані найбільш поширені англійські прислів'я та приказки. Приказки та прислів'я можуть бути дуже корисними у повсякденному мовленні, так як відображають суть ситуації, що склалася в досить невеликому висловлюванні. Тому що вивчають англійську необхідно знати та використовувати у своїй промові прислів'я та приказки англійської мови.

Всі прислів'я і приказки в довіднику розташовані строго в алфавітному порядку, тобто з якої букви прислів'я або приказка починається, під тією буквою вона і знаходиться в довіднику, за винятком артиклів і частинок, які не враховуються. Таким чином, прислів'я "birds of a feather flock together" розташована під літерою B, а прислів'я "a miss is as good as a mile" - під літерою M.

Також слід зазначити, що деякі англійські прислів'я та приказки вживаються, головним чином, в розмовній мові, і не характерні письмовою мови або формальним ситуацій, такі прислів'я та приказки позначені як "розм.". Крім того, хоча переважна більшість прислів'їв і приказок вживається у всіх різновидах англійської мови, деякі з них все ж характерні для американської чи британської англійської, і такі прислів'я та приказки будуть відзначені спеціальними позначеннями - прапорцем відповідної країни.