Certificate in Advanced English (CAE) – це іспит з англійської мови просунутого рівня, офіційно визнаний навчальними закладами, роботодавцями та урядами по всьому світу.

Підходить вам CAE?

Якщо ви можете впевнено спілкуватися англійською в навчанні або роботі, то CAE вам підходить. Кожен рік CAE складають більше 60 000 чоловік в більш, ніж 60 країнах.

Деякі факти про CAE

Розроблений і проводиться Cambridge ESOL – підрозділом Кембриджського університету, який влаштовує різні міжнародні іспити з англійської мови.

Дозволяє детально і глибоко оцінити ваші знання англійської на високому рівні. Це документ, який не має собі рівних, який підтверджує, що ви повністю оволоділи англійською мовою, що ви добре підготовлені до вирішення складних академічних і професійних завдань англійською мовою.

Формат іспиту

Іспит CAE проходить у п'ять етапів.

Reading: 1 година 15 хвилин
Перевіряється здатність розуміти різного виду тексти.

Writing: 1 година 30 хвилин
Перевіряється здатність написати кілька текстів різного типу, як, наприклад: твори, заявки, доповіді, рецензії, та ін

Use of English: 1 година
Перевіряється здатність використовувати потрібні слова, часи та ідіоматичні вирази в потрібних ситуаціях в потрібний час.

Listening: 40 хвилин
Перевіряється навик розуміння мови на слух при прослуховуванні ряду аудіозаписів, таких, як: лекції, промови та інтерв'ю.

Speaking: 15 хвилин
Перевірятися здатність ефективно вести розмову віч-на-віч. Даний тест складається з одним або двома іншими кандидатами.

Результати

Всі кандидати отримують звіт з результатами, в якому показується, як вони впоралися з кожним з п'яти тестувань: Reading, Writing, Use of English, Listening і Speaking.

Кожне з п'яти тестувань несе 20% остаточної оцінки.

Існує три позитивні оцінки (A, B і C), і сертифікат надається тим кандидатам, які отримують одну з цих оцінок. Кандидати, які одержали оцінки E і D, вважаються такими, що не склали іспит CAE.
Оцінка A ставиться при 80% правильно виконаних завдань.
Оцінка B ставиться при 75-59% правильно виконаних завдань.
Оцінка C ставиться при 60-74% правильно виконаних завдань.

Як і всі інші кембриджські іспити, сертифікат CAE безтерміновий.

CAE вважається дуже корисним, особливо для міжнародних студентів, що приходять в британські університети, так як він є необхідним сертифікатом знання англійської мови.