Preliminary English Test (PET) є іспитом середнього рівня, який оцінює знання англійської мови на побутовому рівні.

PET відображає використання мови в звичайному житті, як, наприклад, розуміння вказівних знаків і вивісок, оголошень, і він приймається багатьма роботодавцями як доказ здатності використання англійської в офісній роботі, роботі секретаря і менеджера. Також він часто приймається в тих видах робіт, де необхідний розмовна англійська, таких, як туризм, торгівля, будівництво, виробництво, та інженерія.

Існує два види PET: PET і PET для шкіл. Обидва мають абсолютно однаковий формат і однакову кількість завдань. Єдиною відмінністю є те, що PET для шкіл розроблявся з урахуванням інтересів і досвіду школярів.

Підходить вам PET?

Вмієте ви англійською...

...читати просту навчальну літературу або журнальні статті?
...писати листи на знайомі теми?
...вести записи на зборах?

Якщо перераховане задовольняє вашим поточним навичкам, або навичок, до яких ви прагнете, то PET є підходящим іспитом для вас.

Що вам дасть PET?

Cambridge ASOL, який проводить PET, є відділенням всесвітньо відомого Кембриджського університету. Отримання одного з сертифікатів цього відділення вже саме по собі є винагородою. Однак є й інша користь від отримання сертифіката PET:

сертифікат PET діє все життя, вам не доведеться знову здавати іспит;
PET є по-справжньому міжнародним документом, який визнається в усьому світі в бізнесі і навчанні;
тисячі роботодавців, навчальних закладів та урядових установ офіційно визнають PET як доказ знання англійської мови на середньому рівні;
незважаючи на те, що PET є іспитом початкового рівня, він дає вам можливість дізнатися сильні і слабкі сторони у вашому знанні англійської, і відкриває вам дорогу до іспитів більш високого рівня, таким, як First Certificate in English (FCE).

Як вам допоможе здача PET?

Більшість володарів PET повинні вміти:

розуміти основне в чітко викладених вказівках або публічних оголошеннях;
вирішувати більшість ситуацій, які можуть виникнути під час перебування в англо-говорящих країнах в якості туриста;
ставити прості запитання і брати участь у розмові на робочі теми у робочому оточенні;
писати листи або вести записи на знайомі теми.

Підготовка до PET дасть вам такі практичні навички.

Що в себе включає PET?

PET складається з трьох етапів.

Reading and Writing: 1 година 30 хвилин
Вам потрібно буде зуміти прочитати написи, вивіски, журнали, газети, і зрозуміти головну думку прочитаного. Вам потрібно буде показати, що ви вмієте використовувати свій словниковий запас і структурувати текст, виконуючи такі завдання, як написання короткого повідомлення, розповіді або листи, завдовжки приблизно в 100 слів. Вам також потрібно буде виконати вправу, мета якого – змінити зміст Речень.

Listening: 30 хвилин (приблизно)
Вам потрібно буде показати, що ви розумієте зміст різноманітних аудіозаписів, включаючи оголошення та обговорення на повсякденні теми. Вам потрібно буде зуміти зрозуміти відносини і наміри мовців.

Speaking: 10-12 хвилин
Кандидати проходять етап Speaking парами. Вам належить продемонструвати розмовні навики англійської, беручи участь у розмові, задаючи питання і відповідаючи на них, та вільно говорячи про свої смаки та вподобання.

Результати

Кожен етап несе 25% остаточної оцінки. Є дві позитивні відмітки (Залік та Залік з Відзнакою), та сертифікати видаються тим, хто отримав ці позначки. Кандидати, які отримали позначки Незначний Незалік або Незалік, вважаються не досягли необхідного рівня для PET.