International English Language Testing System (IELTS) – це міжнародна система тестування з англійської мови для визначення навичок володіння у тих, хто збирається емігрувати, навчатися чи проходити практику в англо-мовних країнах, і дозволяє оцінити рівень володіння англійською мовою у людей, для яких англійська не є рідною. Роботодавці у таких країнах, як Австралія, Нова Зеландія, Канада, Ірландія, Великобританія і Сполучені Штати приймають результати IELTS. За приблизною оцінкою, понад 700 000 осіб здають IELTS кожен рік.

Тестування IELTS має два види – Academic і General Training. Academic призначений для тих, хто планує вступати у вищі навчальні заклади. General Training створений для тих, хто планує іммігрувати в англомовні країни або працювати в таких країнах.

Тестування проходить у чотири етапи.

Listening: 4 частини, 40 питань, 30 хвилин
Етап Listening ділиться на чотири підетапи. На цьому етапі кандидатам необхідно прослухати записи, і відповісти на питання на підставі того, що вони почули. Даний етап триває 30 хвилин. Кандидатам дається 20 хвилин на те, щоб прослухати запис, і ще 10 хвилин на те, щоб написати відповіді. Під час прослуховування допускається вести записи.

Speaking: співбесіда, 15 хвилин
Етап Speaking триває 15 хвилин. Як правило, в цей час проводиться співбесіда, невелика промова і обговорення.

Reading: 3 частини, 40 питань, 60 хвилин
Етап Reading ділиться на три підетапи. Він триває 60 хвилин. Для читання дається кілька уривків, і кандидатам потрібно відповісти на 40 питань на підставі того, що вони прочитали. Зверніть увагу, що для двох видів тестування (Academic і General Training) етап Reading відрізняється. Крім іншого, на даному етапі можуть бути присутні й інші завдання.

Writing: 2 завдання, 60 хвилин
Етап Writing триває 1 годину. Дається два завдання. У кандидатів є 20 хвилин, щоб написати листа або доповідь, і 40 хвилин, щоб написати твір. Етап Writing різний для Academic і General Training.

Результати

IELTS оцінюється за дев'ятибальною шкалою (від 1 до 9) з кроком в підлогу одиниці (тобто оцінки можуть мати вигляд 6.5 або 7.5). Престижні університети зазвичай вимагають, щоб результат був не нижче 6 балів. Також багато університетів вказують мінімальний результат для кожного з чотирьох етапів тестування.